Üye Adı
Parola

Şifremi unuttum - Üye Ol
Ana Menü
Radyo Mesken
ozelchat,radyomesken,radyo mesken Radyo dinle, Canlı radyo dinle, Radyo
Get the Flash Player to see this player.
animasyonlar
---:::::::[o]::::::::---
[01]
[02]
[03]
[04]
[05]
[06]
[07]
[08]
[09]
[10]
[11]
[12]
[13]
[14]
[15] [16] [17] [18] [19] [20] ©]
Anket
Sitemizi Nasil Buldunuz..?

Harika
Harika
50% [1 Oy]

Güzel
Güzel
0% [0 Oy]

İyi
İyi
50% [1 Oy]

Kötü
Kötü
0% [0 Oy]

Berbat
Berbat
0% [0 Oy]

Oy: 2
Oy vermek için üye girişi yapmış olmanız gerekmektedir.
Başlama Tarihi: 14.06.11
90 tıp öğrencisi gözaltında
bugün arlarında Ankara ve İstanbulun da olduğu beş kentte tıp fakültesi öğrencilerini hedef alan operasyonlarında 90 tıp öğrencisi gözaltına alındı. Son altı gün içinde en az 98 öğrenci rejim tarafından gözaltına alındı.

Sabah saatlerinde Terörle Mücadele ekiplerince Ankara, İstanbul, Diyarbakır, Kırıkkale ve Mardin'de öğrencilere yönelik eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. 26'sı Ankara'da olmak üzere en az 90 tıp öğrencisi gözaltına alındı. Bu öğrencilerin Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Öğrenci Komisyonu ve TTB Tıp Öğrenci Kolu üyeleri oldukları öğrenildi. Dosyaya gizlilik kararı konulduğu için operasyon hakkında bilgi alınamadı.

Ankara’da yurtlardan ve evlerden alınan öğrencilerden isimleri öğrenilenler şöyle: Zülküf Akelma, Azad Özdemir, Ahmet karer Yurttaş, Hakan Altındağ, Eren İlhan, Mustafa Karakurt, Deniz Topçu, Özgür Mert Bakar, Recep Kar, Perişan Akar, Ahmet Demirel, Tuncay Gökcen, Süheyla Ertaş, Alev Boz, Birhat Şimşek, Esat Yetkin, Şeyhmus Ergin, Gülçin Korkut.

Aralarında Fuat Akgül (İstanbul), Mehmet Budak(Diyarbakır )adlı öğrencilerin de bulunduğu ve İstanbul ve Diyarbakırda gözaltına alınan öğrencilerin ise Ankaraya getiriliyor.

Sedat Yıldırım, Danyal Serhat Gümüş, Fatih Sultan Akıncı ve soyadı öğrenilemeyen Mehmet, Nurettin ve Laleş Tunç isimli öğrencilerden ise haber alınamıyor.

6 GÜNDE 98 GÖZALTI

Haziran ayı başından bu yana göre en az 59 öğrenci gözaltına aldındı.

4 Haziran günü İstanbul Tıp Fakültesi'nde karşıt görüşlü bir grubun saldırısına uğradıktan sonra kendisinden bir süre haber alınamayan İstanbul Üniversitesi (İÜ) öğrencisi Veysel Can Karakaş'ın Şehremini Polis Karakolu'na götürüldüğü öğrenildi.

1 Haziranda Kars merkezde polisler tarafından evlere yapılan baskınlarda Kars Kafkas Üniversitesi öğrencileri ve Serhat Kültür Merkezi üyesi 7 kişi, gözaltına alındı. Bu öğrenciler 4 Haziranda serbest bırakıldılar.

SON 3 AYDA GÖZALTINA ALINAN ÖĞRENCİ SAYISI 340 I GEÇTİ

Mayıs ayı içerisinde en az 127 öğrenci gözaltına alınırken, son üç ayda bu sayısı 340ı geçti. oluşturduğu bilançoya göre Nisan ayında 116, Mart ayında ise 100 e yakın öğrenci gözaltına alınmıştı.

Bu da öğrencilere yönelik baskının giderek tırmandığını gösteriyor. Gözaltına alınan öğrencilerin onlarcası da tutuklanarak, ağır cezalara konu oluyor. Sadece Nisan ayında 29 ayrı öğrenciye toplam 346 yıl hapis cezası verildi.

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Rüya Tabirleri
Rüya Tabirleri, Rüya Tabiri, Rüya Yorumları, Rüya, rüyatabirleri, ruya tabirleri
RSS Yayın
RSS - Resimler
RSS - Forumlar
RSS - Weblinkleri
RSS - Makaleler
RSS - Haberler
RSS - Programlar
Çevrimiçi Üyeler
Jiyan 104 hafta
bLaCk188 hafta
apo06276 hafta
MURAT34286 hafta
SADO38294 hafta
eGeLi297 hafta
yaman307 hafta
menevis307 hafta
enes97309 hafta
YILANOGLU309 hafta

Çevrimiçi Ziyaretçiler: 1
Toplam Üye Sayısı: 23
En Yeni Üye: apo06